Игра Кирстен медоносни пчели онлајн. Игра бесплатно играта Кирстен медоносни пчели онлајн.

Бесплатни онлајн игри

Добредојдовте во светот на пчеларникот и ти сега треба да ја заврши работата многу поучни. Кирстен ќе ви покаже како да се грижи за пчели и производство на мед.

© бесплатен онлајн игра Кирстен медоносни пчели (). IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Кирстен медоносни пчели за слободни. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Кирстен медоносни пчели и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Додади во омилени

Игра Кирстен медоносни пчели онлајн


Опис на играта Кирстен медоносни пчели линија. Како да се игра онлајн игра Добредојдовте во светот на пчеларникот и ти сега треба да ја заврши работата многу поучни. Кирстен ќе ви покаже како да се грижи за пчели и производство на мед. За да го направите ова, мора да потполно и околу да им помогне на девојката. Земете образовни курсот и следете ги инструкциите. Во текот на денот треба да добие одредена стапка на мед, само тогаш може да се движи кон следниот чекор.
Оценувате оваа игра: Изиграни: 378
Кирстен медоносни пчели ( Гласови1, Средно Рејтинг: 5/5)
0%

Слични Игри