Игра Велигден Магазин онлајн. Игра бесплатно играта Велигден Магазин онлајн.

Бесплатни онлајн игри

Прекрасно игра во која ќе се развие својата живинарска фарма, но со одредена цел - да се вашиот бизнис за продажба е нагласен со велигденски јајца.

© бесплатен онлајн игра Велигден Магазин (). IDIVIDI: Игра онлајн флеш игра Велигден Магазин за слободни. Не заборавајте да го оценувате оваа игра Велигден Магазин и споделување на оваа игра со твоите најдобри пријатели.

Онлајн Игри:

MMORPG игри Онлајн:


Додади во омилени

Игра Велигден Магазин онлајн


Опис на играта Велигден Магазин линија. Како да се игра онлајн игра Прекрасно игра во која ќе се развие својата живинарска фарма, но со одредена цел - да се вашиот бизнис за продажба е нагласен со велигденски јајца. Ќе медицинска сестра и грижа за птици и собирање на јајца. После тоа, ќе мора да ги задоволи клиентите и да потрае неколку наредби. Razrisuy јајца колку што сакате вашиот клиент, обидете се да направите некои пари.
Оценувате оваа игра: Изиграни: 416
Велигден Магазин ( Гласови2, Средно Рејтинг: 5/5)
0%

Слични Игри